NORWOODGROEP FORUM forum index NORWOODGROEP FORUM

 
 FAQFAQ   ZoekenZoeken   GebruikerslijstGebruikerslijst   GebruikersgroepenGebruikersgroepen   RegistreerRegistreer 
 ProfielProfiel   Log in om je privé berichten te bekijkenLog in om je privé berichten te bekijken   InloggenInloggen 
Stap twaalf

 
Plaats nieuw bericht   Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk    NORWOODGROEP FORUM forum index -> Stap 12
Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Anna
Site Admin


Geregistreerd op: 5-11-2004
Berichten: 7856

BerichtGeplaatst: Di Mrt 30, 2010 1:30 pm    Onderwerp: Stap twaalf Reageer met quote

Stap 12

Deze stappen leiden tot een bewuster leven, een wezenlijk deel van ons herstelproces is het proberen lotgenoten te helpen.

Mensen die hebben geleefd zoals wij, hebben in hun levensboek voor nogal wat zwarte bladzijden gezorgd. Een verleden waar we mee moeten leren leven.

Om ermee te leren leven, moeten we onze persoonlijke geschiedenis leren kennen en aanvaarden.

Door de vorige elf stappen en het erover praten in de groep hebben we nieuwe inzichten gekregen en groeit de acceptatie.

Ons verleden stelt ons in staat om lotgenoten te helpen. Je doet iets positiefs met je 'negatieve' verleden. Dat maakt je verleden waardevol, vanuit deze invalshoek zijn het geen lege, verloren jaren geweest.

En hoe kunnen we lotgenoten helpen?

Het allerbelangrijkste is, om tijdens de groepsbijeenkomsten jouw ervaringen eerlijk en open te vertellen. De ander leert ervan, voelt zich niet zo alleen met haar problemen. Bovendien kun je in persoonlijke gesprekken een klankbord zijn.

Door een ander te helpen, help je jezelf. Je wordt er zelf rijker, wijzer en gelukkiger van.
Naar boven
Bekijk gebruikers profiel Stuur privé bericht Verstuur e-mail
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk    NORWOODGROEP FORUM forum index -> Stap 12 Tijden zijn in GMT
Pagina 1 van 1

 
Ga naar:  
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
Je mag geen reacties plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken
Je mag je berichten niet verwijderen
Ja mag niet stemmen in polls


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group